Warsztaty pszczelarskie

W dniu 17 czerwca wspólnie z MIODOWYM MARKIEM mieliśmy niebywałą przyjemność poprowadzić warsztaty pszczelarskie w klasie II b Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym. Wykorzystujemy każdą okazję by móc spotkać się z młodymi ludźmi i zarażać ich miłością do przyrody, uczyć do niej szacunku a także opowiadać o tajnikach życia rodziny pszczelej.

Już na dziedzińcu szkoły zasypano nas pytaniami dotyczącymi pszczół i ku naszemu zdziwieniu dotyczącymi bardzo istotnych zagadnień.

Spotkanie z uczniami z II b minęło w sympatyczniej, wesołej i merytorycznej atmosferze.

Opowiadaliśmy o tradycjach bartniczych i pszczelarskich, o życiu rodziny pszczelej, o pszczelich produktach. Pokazaliśmy również podstawowy sprzęt pszczelarski. Każdy mógł pokosztować tegorocznego miodu i pyłku. Wykonaliśmy wspólnie świeczki z wosku pszczelego. Każdy uczestnik mógł używając podkurzacza i dłuta otworzyć ul do przeglądu. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem na dziedzińcu szkoły.

Chwile spędzone z uczniami i wychowawczynią IIb na długo zapadną w naszej pamięci. Gratulujemy niepowtarzalnej atmosfery w klasie, dziękujemy za zaproszenie i zapowiadamy się na wrzesień.