Sezon miodobrań zakończony
Jaki był ten sezon?
Jaki asortyment oferuje PASIEKA POD KOGUTEM po zakończeniu sezonu?
Patrząc zawsze optymistycznie na pracę w pasiece rok ten uważam za udany. Były pożytki, które zaskoczyły obfitością, były też te, które zawiodły. Ale będące w dobrej kondycji rodziny pszczele poradziły sobie w obu sytuacjach. Pozyskaliśmy miód wielokwiatowy, rzepakowy, faceliowy, akacjowy, lipowy i gryczany. Dzięki obfitości miodu rzepakowego można go nabyć w pasiece w postaci płynnej, krupca oraz w wersji kremowanej. Zawiodła facelia. Pozyskaliśmy najmniejszą ilość tego królewskiego miodu od pięciu lat. Rok 2022 to rok akacji. Na terenach bogatych w robinię akacjową można było pozyskać spore ilości tego łagodnego miodu. Słabo wypadły też wiosenne miody wielokwiatowe. Po dwuletniej przerwie w ofercie pasieki pojawił się miód lipowy.
W sprzedaży jest też pyłek kwiatowy, pierzga i propolis.
I co dalej?
Sierpień to w PASIECE POD KOGUTEM tradycyjnie czas urlopu i wypoczynku. Pszczoły szykują kondycję do przetrwania zimy i wejścia w sile w 2023 rok. Wrzesień i październik to okres ostatecznego przygotowania się do tego zadania. Od tego jak pszczelarz przygotuje swoje podopieczne do zimy, będą zależały wyniki zbiorów i pracy w pasiece w przyszłym roku. Jaki będzie? Ja wierzę, że jeszcze lepszy niż 2022.
Dużymi krokami zbliża się jesień. Pamiętajmy o prozdrowotnych walorach produktów pszczelich. Kupujmy je z pewnych źródeł, najlepiej bezpośrednio od pszczelarzy.
Zapraszam do odwiedzenia też PASIEKI POD KOKUTEM.
Udanych i smacznych zakupów.