Na rzepak

Maj to okres pierwszych wędrówek z pszczołami. Nadeszły tak oczekiwane wyjazdy na rzepak, na borówkę amerykańską oraz pożytki wielokwiatowe. PASIEKA POD KOGUTEM cieszy się obfitością areałów rzepaku. Wyjechaliśmy 12 maja i pszczółki gotowe są do pracy. Jak będzie czas pokaże. Trzymamy kciuki za odpowiednią pogodę i obfitość nektaru.

Trzeba pamiętać, że miód rzepakowy polecany jest dla osób cierpiących na choroby sercowe. Najlepszą bowiem odżywką dla mięśni jest glukoza, którą miód ten zawiera. Obniża ciśnienie krwi, wzmacnia naczynia wieńcowe, poprawia funkcjonowanie krwioobiegu.

Ponieważ miód rzepakowy zawiera prawie wyłącznie cukry proste, z przewagą glukozy, jest łatwo przyswajalny przez wątrobę, a tym samym zwiększa jej możliwości detoksykacyjne. Jest pomocny w leczeniu stanów zapalnych wątroby, woreczka żółciowego i przewodu pokarmowego. Zalecany we wczesnych stanach marskości wątroby. Ma silne właściwości odtruwające i stymulujące metabolizm komórkowy.

Jeżeli zbiory będą pomyślne, to PASIEKA POD KOGUTEM w swojej ofercie będzie miała miód rzepakowy kremowany, płynny oraz w formie krupca.